Dzisiaj jest: 5 sierpień 2020
Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Starosta z wizytą w Powiatowej Akademii Boksu

W piątek, 17 lipca Starosta Będziński Sebastian Szaleniec odwiedził pięściarzy w Powiatowej Akademii Boksu im. Henryka Średnickiego w Będzinie. Pogratulował m.in. Dawidowi Chwałkowskiemu, młodemu zawodnikowi, który wywalczył Mistrzostwo Śląska.

Przypomnijmy, Powiatowa Akademia Boksu powstała w marcu tego roku. Swoją siedzibę ma w sali sportowej, która mieści się na terenie Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Krasickiego. Klub bokserski zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Instruktorzy prowadzą tu również zajęcia dla dorosłych, ćwiczą tu czynni zawodnicy boksu, MMA, a także innych dyscyplin sportu.

Powiatowa Akademia Boksu jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt treningowy. Mamy tu świetny ring olimpijski. Obecnie w klubie trenuje około 40 osób, m.in. zawodowiec Marcin Siwy – mówi Sebastian Rotko, założyciel Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie.

W piątek Starosta Będziński Sebastian Szaleniec odwiedził pięściarzy. Pogratulował m.in. Dawidowi Chwałkowskiemu, który w lipcu wywalczył Mistrzostwo Śląska w kat. 75 kg, junior. Trenerem młodego zawodnika Powiatowej Akademii Boksu jest Robert Boruciński.

Cieszę się, że powstało w naszym powiecie miejsce, gdzie młodzi, utalentowani ludzie pod opieką świetnych trenerów mogą rozwijać swoje talenty i osiągać sukcesy. Z kolei utytułowani zawodnicy mogą trenować w odpowiednich warunkach – podsumował Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński.

• 2020_07_17_Powiatowa Akdemia_Boksu002
  • 2020_07_17_Powiatowa Akdemia_Boksu003