Dzisiaj jest: 6 marzec 2021
Imieniny obchodzą: Róża, Wiktor, Jordan

Nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w tut. Urzędzie ze środków Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektów: EFS PO WER i EFS RPO.

Staż może trwać nie krócej niż 3 miesiące, nie dłużej jednak niż 12 miesięcy – w przypadku osób do 30 roku życia, natomiast w przypadku osób powyżej 30 roku życia maksymalnie 6 miesięcy.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 14.01.2021r. do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na w/wym cel. W przypadku wyczerpania środków na finansowanie umów w sprawie zorganizowania stażu, stosowna informacja zostanie opublikowana w siedzibie tut. Urzędu oraz na stronie internetowej bedzin.praca.gov.pl .

Ocena złożonych wniosków zostanie dokonana w oparciu o Regulamin w sprawie organizacji staży w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie.

O źródle finansowania każdej umowy w sprawie zorganizowania stażu decyduje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie. Umowy stażowe będą zawierane od miesiąca lutego 2021r.

Zobowiązanie do zatrudnienia osób bezrobotnych po zakończeniu stażu dla ww. organizatorów stażu będzie wynikać z zawartej umowy w sprawie zorganizowania stażu.

Druki wniosków oraz w/wym Regulamin dostępne są wyłącznie na stronie internetowej bedzin.praca.gov.pl w zakładce: Dla pracodawców-przedsiębiorców/Dokumenty do pobrania.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie