Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Dzień Edukacji Narodowej w III LO im. C.K. Norwida w Będzinie stał się okazją do podsumowania działalności szkoły oraz pochwalenia się jej osiągnięciami na szerszym forum.

Dzień Edukacji Narodowej w "Norwidzie"

W III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie święto to obchodzono wyjątkowo uroczyście za sprawą wyjątkowych gości: Krzysztofa Malczewskiego – Starosty Będzińskiego, Rafała Adamczyka – Wicestarosty Będzińskiego, Haliny Mentel i Urszuli Płazak reprezentujących Zarząd Powiatu Będzińskiego, Emila Bystrowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu, Leszka Zagórnego – Naczelnika Wydziału Rozwoju i Inwestycji,  Haliny Augustyn – Prezes Oddziału ZNP w Będzinie oraz Jolanty Darul – Przewodniczącej Rady Rodziców.

Zgodnie z ceremoniałem szkoły miało miejsce ślubowanie pierwszoklasistów oraz jedyna w swoim rodzaju Gala Belferków, w czasie której młodzież przyznaje statuetki w wybranych kategoriach np. „Superbelfer" czy „Top model". Dyrektor Beata Polaniecka podsumowała ubiegłoroczną pracę dydaktyczno wychowawczą, przyznając Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pedagogom, opiekunom laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych, organizatorom konkursów powiatowych oraz koordynatorom międzynarodowych projektów.

W sposób szczególny społeczność Norwida złożyła podziękowania i wyrazy wdzięczności na ręce pana Starosty oraz członków Zarządu Powiatu za podjęcie decyzji w sprawie realizacji kompleksowej termomodernizacji szkoły. W jej ramach przeprowadzono: ocieplenie strychu, remont dachu nad salą gimnastyczną, wymianę sieci CO, hydroizolację zewnętrzną i wewnętrzną, wymianę obróbek blacharskich. Całkowicie przebudowano wejście do szkoły. Zamontowano nową portiernię. Budynek został docieplony i pomalowany. Całkowity koszt zrealizowanych prac remontowych w ramach tej inwestycji wyniósł ponad 1 mln 600 tys. złotych. Realizacja tego zadania wpłynie na znaczne zmniejszenie ubytków ciepła w całym obiekcie, co bezpośrednio przedkłada się na zwiększenie komfortu nauki.

Budynek zyskał nowe życie. Energetyczne kolory przyciągają i cieszą wzrok. Licealiści Norwida mogą teraz zdobywać wiedzę w pięknym, estetycznym otoczeniu.

tekst: III LO im. C.K. Norwida w Będzinie