Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Nowe, wygodne stoliki i ławki, ciepła kolorystyka wnętrza, a do tego zdrowe, smaczne menu - tak właśnie wygląda bufet, który od kilku tygodni służy uczniom I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

Nowy bufet w "Koperniku"

- Środki na remont pomieszczenia, w którym młodzież może odpoczywać w trakcie przerw, otrzymaliśmy od Starostwa - wyjaśnia Wanda Zalejska, dyrektor szkoły - To 12 tys. zł. Do tej inwestycji przyłączyli się także rodzice naszych uczniów oraz ajent, który zajmuje się prowadzeniem bufetu. Można tu w spokoju i miłym otoczeniu usiąść, wypić kawę i herbatę, a także zjeść drugie śniadanie lub skorzystać z oferowanych przez szkolny sklepik artykułów spożywczych - dodaje.

Nowy bufet najbardziej do gustu przypadł oczywiście uczniom. Jak się okazuje, miejsce to jest czasami wykorzystywane również do... odrabiania pracy domowej. - Poprzedni bufet był niezbyt przyjemnym miejscem do spędzania w nim czasu. Teraz to co innego, jest ładnie i kolorowo. Można tu nie tylko napić się herbaty i zimnych napojów, ale też zjeść smacznie i zdrowo. Są oczywiście słodycze, ale również zdrowa żywność, na przykład chipsy błonnikowe. Wszystkim uczniom to miejsce bardzo się podoba - opowiadają Sebastian, Kuba, Klaudia i Magda.

Warto również wspomnieć, że już wszyscy uczniowie szkoły - a jest ich ponad czterystu - mogą też korzystać z zamykanych na klucz szafek, w których przechowują nie tylko ubrania, ale też zostawiają po lekcjach podręczniki. Dzięki temu do szkoły przychodzą ze znacznie lżejszymi plecakami.

Krzysztof Kozieł