Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

„Poduszka dla maluszka" to akcja charytatywna organizowana od czterech lat na terenie placówek oświatowych woj. śląskiego i małopolskiego przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Powiat będziński przyłącza się do akcji „Poduszka dla maluszka"

Akcja polega na zbieraniu nowych, kolorowych poduszek i maskotek oraz zorganizowaniu zbiórki pieniędzy do puszek kwestarskich przez uczniów placówek oświatowych. Za zgromadzone dary organizatorzy kupią poduszki - przytulanki.

W okolicach 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza dzieci przebywające na oddziałach transplantacyjnych, chirurgicznych i ogólnych oraz noworodkowym Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, których pacjentami są również dzieci z naszego powiatu. Maluchy otrzymują odrobinę radości w postaci kolorowej poduszki.
Na terenie powiatu będzińskiego w październiku i listopadzie odbędzie się ponadto zbiórka do puszek kwestarskich, w którą zaangażowani będą uczniowie powiatowych szkół.

- Apel Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez placówki oświatowe z całego powiatu. Dzięki przedsięwzięciu każdy uczeń będzie mógł wziąć udział w tym wielkim dziele pomagania. Akcja "Poduszka dla maluszka", poza niesieniem pomocy, pełni też funkcje wychowawcze, uczy bowiem wrażliwości i obywatelskich postaw - mówi wicestarosta Rafał Adamczyk.

Z terenu powiatu będzińskiego udział w akcji zgłosiły dotychczas następujące placówki:

• Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie,
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Strzyżowicach,
  • Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie,
  • Przedszkole Publiczne w Rogoźniku,
  • Niepubliczne Przedszkole „Zakątek Marzeń" w Będzinie,
  • Miejskie Przedszkole w Sławkowie.

Wszystkie osoby zainteresowane akcją i udzieleniem wsparcia dzieciom prosimy o kontakt z koordynatorami szkolnymi w w/w placówkach.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie www.fundacjasccs.pl oraz www.poduszka.org

źródło: Wydział Inwestycji i Rozwoju SP Będzin