Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Nastrój podsumowań ostatnich czterech lat pracy towarzyszył radnym podczas ostatniej już w tej kadencji planowej sesji Rady Powiatu Będzińskiego, która odbyła się w czwartek, 23 października.

XXXVIII sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W trakcie obrad informację o swojej działalności w 2014 roku złożyli przewodniczący stałych komisji rady. Podsumowania prac radnych IV kadencji dokonał przewodniczący rady Emil Bystrowski.

Radni przyjęli sprawozdanie z prac zarządu, informację o bieżących działaniach i sytuacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. W 2015 rok powiat będziński wkroczy też z nowym programem współpracy z organizacjami pozarządowymi. Radni zadecydowali też o przeznaczeniu 10 tys. zł w formie dotacji na prace restauratorskie i konserwacyjne przy zabytkowych, drewnianych stallach znajdujących się w północnym prezbiterium kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Zadecydowano też, jak co rok, o wyrażeniu zgody na powierzenie Miastu Sławków zarządzania drogami powiatowymi na terenie miasta, wraz z zabezpieczeniem na ten cel przez powiat środków finansowych.

W trakcie ostatniej sesji nie zabrakło chwil uroczystych. Przedstawicielom społeczności szkolnej Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi wręczono akt nadania imienia placówce, której patronuje Maria Skłodowska – Curie. Przewodniczącemu Rady Powiatu Będzińskiego, a na co dzień prezesowi PTHU Interpromex Sp. z o.o. w Będzinie Emilowi Bystrowskiemu wręczono list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę od Federacji Związków Zawodowych Pracowników Gospodarki Komunalnej i Terenowej w Polsce. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorcom za owocną współpracę z organizacją związkową na terenie przedsiębiorstwa.

- Cztery lata wytężonej pracy za nami. Bywały momenty szczególnie trudne, ale z perspektywy tego czasu mogę powiedzieć z całą pewnością, że było warto – powiedział starosta będziński Krzysztof MalczewskiInwestycje drogowe, programy i projekty społeczne, modernizacja bazy oświatowej, przynoszący już efekty program poprawy sytuacji powiatowego szpitala – to tylko kilka przykładów efektów pracy zarządu i radnych. Dziękuję członkom zarządu, wszystkim radnym, pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu za wszystkie działania podejmowane na rzecz poprawy warunków życia naszych mieszkańców. Już za kilka tygodni głos oddamy wyborcom, którzy tę pracę ocenią – dodał starosta.

Krzysztof Kozieł