Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Ponad czterdzieści prac malarza i rysownika Jacka Malczewskiego będzie można obejrzeć od 3 do 8 listopada w Pałacu Saturna w Czeladzi.

Czeladź: Promocja przewodnika i wystawa prac Malczewskiego

Starosta Będziński Krzysztof Malczewski zaprasza na wystawę poświęconą twórczości tego czołowego reprezentanta Młodej Polski, nazywanego ojcem symbolizmu w polskim malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Wystawę będzie można oglądać od 3 do 8 listopada codziennie od 13:00 do 18:00 w Pałacu Saturna w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 2. Wstęp wolny.

Dodatkowymi atrakcjami będą wykłady. Pierwszy z nich, poświęcony życiu i twórczości artysty rozpocznie się 3 listopada o godz. 17:00 i poprowadzi go historyk sztuki Ewelina Sobczyk - Podleszańska. Z kolei 8 listopada o 17:00 Klemens Hołownia opowie o młodopolskich impresjach w malarstwie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie też prezentacja "Kanonu Turystyczno - Krajoznawczego Powiatu Będzińskiego", pierwszego wydawnictwa tak kompleksowo opisującego walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Ziemi Będzińskiej. Promocja publikacji w środę, 5 listopada o godzinie 17:00.

Wstęp na wykłady i promocję przewodnika na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można otrzymać u organizatora - w Starostwie Powiatowym w Będzinie, ul. Sączewskiego 6, pokój nr 3. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 32 368 07 08.