Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonach cmentarzy, które obowiązywać będą w najbliższy weekend.

Uroczystość Wszystkich Świętych - zmiany w organizacji ruchu!

W rejonie większości cmentarzy obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania po jednej stronie jezdni. Zmiany takie wprowadzone zostaną dla wygody odwiedzających, spowodują możliwość dojazdu w rejon nekropolii, i polepszenie relacji pomiędzy ruchem kołowym i pieszym. Przypominamy, ze znak B-36 "zakaz zatrzymywania" dotyczy zarówno jezdni jak i chodnika, pobocza (chyba że tabliczka umieszczona pod znakiem stanowi inaczej) i znak ten obowiązuje po tej stronie jezdni, po której został ustawiony. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w rejonie części cmentarzy również poprawi możliwość dojazdu dla odwiedzających. Odwiedzający cmentarze powinni bezwzględnie stosować się do znaku B-2 "zakaz wjazdu". Wjazd na taką ulicę możliwy będzie od drugiej strony, po objechaniu newralgicznego odcinka, drogami na których natężenie ruchu będzie mniejsze niż w bezpośredniej bliskości cmentarza.

Czeladź:

• ul. Nowopogońska - ul. Cmentarna, Reymonta, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego oraz zakaz zatrzymywania po jednej stronie jezdni ( układ zamkniętej pętli),
  • ul. Szybikowa - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Saturnowskiej i Szybikowej, w rejonie cmentarza zakaz zatrzymywania po jednej stronie jezdni (układ zamkniętej pętli),
  • ul. Wojkowicka - wprowadzona podczas Św. Zmarłych w 2011r. organizacja ruchu pozostała jako stała (pętla jednokierunkowa przy cmentarzu).

Będzin:

• ul. Różyckiego - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na całym odcinku ul. Różyckiego oraz zakaz zatrzymywania po jednej stronie drogi,
  • Al. Kołłątaja i ul. Teatralna - wprowadzenie zakazu ruchu na ul. Teatralnej (za wyjątkiem obsługi posesji),
  • ul. Małobądzka, - wyłączenie z ruchu odcinka przycmentarnego ul. 27 Stycznia,
  • ul. Energetyczna - zakaz zatrzymywania po jednej stronie drogi,
  • ul. Krakowska - zakaz zatrzymywania po jednej stronie.

Sławków:

• ul. Obrońców Westerplatte - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego do ul. Hallera oraz zakaz zatrzymywania po jednej stronie drogi.

Siewierz:

• ul. Ściegna - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przy cmentarzu, wyjazd ul. Stoczkową i Będzińską. (zamknięta pętla) zatrzymywanie tylko po jednej stronie jezdni.

Wojkowice Kościelne:

• wjazd od ul. Dąbrowskiej, wyjazd w kierunku ul. Podskale, (układ jednokierunkowy).

źródło: Komenad Powiatowa Policji w Będzinie