Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Szczęśliwą liczbą okazała się dla zwycięskich uczestników siódma odsłona wojkowickiego konkursu talentów.

Wojkowice: Talenty i pasje już po raz siódmy!

„Talenty i pasje” to przegląd cykliczny, przez wielu z niecierpliwością oczekiwany, a przygotowania do niego są niezwykle czasochłonne i staranne. Z roku na rok przybywa uczestników, a organizatorzy postanowili podzielić występy na dwa dni, dlatego też w tym roku przegląd odbył się 29 oraz 30 października. Oceniani przez profesjonalne jury, młodzi artyści zaprezentowali na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach swoje wyjątkowe umiejętności. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Będzińskiego – Krzysztofa Malczewskiego oraz przez Burmistrza Miasta Wojkowice – Zofię Gajdzik.

Uczestnicy tegorocznej edycji zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, z których najliczniejszą okazała się najmłodsza grupa (6-9 lat) prezentująca się pierwsza dnia przeglądu. Podobnie jak w pozostałych przedziałach wiekowych, podczas konkursu dominowały taniec oraz śpiew. Popularność licznych programów telewizyjnych promujących te dwie dziedziny artystyczne, zapewne ośmiela coraz bardziej młodzież do szlifowania własnych umiejętności i prezentowania ich szerszej publiczności. Oprócz prezentacji wokalnych i tanecznych pojawiła się gra na fortepianie, gra na wiolonczeli i skrzypcach oraz recytacja. Po raz pierwszy pojawiła się również pantomima kabaretowa. Uczestnicy występowali solo, w duetach, grupach oraz zespołach. W sumie w ponad 50 występach scenicznych wzięło udział 100 osób reprezentujących szkoły i placówki kulturalne z Wojkowic, Będzina, Dobieszowic, Czeladzi, Gródkowa oraz Bobrownik. Występy oceniło jury w składzie: Barbara Pawlak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, absolwentka szkoły muzycznej, Małgorzata Mańczyk – instruktor nauki gry na fortepianie oraz Aneta Minorczyk – instruktor tańca z ponad 10-letnim doświadczeniem, posiadająca międzynarodową klasę „S”
w tańcu towarzyskim.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia:

KATEGORIA I

• I miejsce - Bartosz Opalla Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
  • II miejsce - Jakub Ciesielski Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie
  • III miejsce - Amelia Kalus Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach
  • Wyróżnienie- Iga Pustułka Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach
  • Wyróżnienie - Kinga Górka Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
  • Wyróżnienie - Zespół „”Krasnoludki Marysi” Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie
  • Wyróżnienie - Kamila Margiel Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie

KATEGORIA II

• I miejsce - Natalia Staciwa Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
  • II miejsce - Julia Biłek Spółdzielczy Dom Kultury „Odeon”w Czeladzi
  • III miejsce - Wiktoria Trefon Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach
  • Wyróżnienie - Laura Ulicka Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi
  • Wyróżnienie - Zuzanna Kozioł Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach
  • Wyróżnienie - Nikola Klama Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi
  • Wyróżnienie - Aleksandra Sadlik Spółdzielczy Dom Kultury „Odeon” w Czeladzi
  • Wyróżnienie - Zespół wokalny „Rozśpiewane nutki” Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi

KATEGORIA III

• I miejsce - Alicja Andrejczuk Świetlica Środowiskowa Skrzat w Czeladzi
  • I miejsce - Aleksandra Bolek Gimnazjum w Wojkowicach
  • II miejsce - Katarzyna Chycka Spółdzielczy Dom Kultury ODEON w Czeladzi
  • Wyróżnienie - Mysterious Girls Gimnazjum nr 3 w Czeladzi

KATEGORIA IV

• II miejsce - Zuzanna Kołpak Spółdzielczy Dom Kultury ODEON w Czeladzi

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów, rozwijania talentów, szukania nowych pasji i czerpania z nich radości oraz satysfakcji!

źródło: informacja prasowa / MOK Wojkowice