Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Biblioteka otwarta na zmiany - taka myśl przewodnia towarzyszyła jubileuszowemu, X Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego.

Biblioteka nowoczesna i otwarta na zmiany

Biblioteka otwarta na zmiany - taka myśl przewodnia towarzyszyła jubileuszowemu, dziesiątemu Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego.

Spotkanie przedstawicieli bibliotek z terenu powiatu, organizacji i samorządowców stało się doskonałą okazją do rozmowy na temat wyzwań, jakie stawia przed tymi placówkami świat. Goszczący na spotkaniu dr Łukasz Hajduk opisał rolę biblioteki w czasoprzestrzeni miasta, a przedstawiciel Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej zaprezentował na przykładzie, w jaki sposób można budować relacje książnicy z otoczeniem społecznym. Z kolei Beata Wardęga, w imieniu gospodarzy spotkania zaprezentowała strategię rozwoju Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na kolejne lata.

Władze powiatu będzińskiego reprezentował przewodniczący rady Emil Bystrowski. List starosty będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego do uczestników forum bibliotekarzy odczytał Jerzy Grad, naczelnik Wydziału Oświaty. Część spotkania poświęcona została promocji Kanonu Turystyczno - Krajoznawczego Powiatu Będzińskiego, którego egzemplarz otrzymał każdy uczestnik forum.

Za rok, na kolejnym forum bibliotekarze spotkają się w Psarach.

Krzysztof Kozieł