Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Już 25 grudnia 2014 r. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o prawach konsumenta. Zmienią się zasady dotyczące sprzedaży przez Internet, na pokazach, prezentacjach, a także w sklepach tradycyjnych.

Uwaga! Nadchodzą zmiany w ustawie o prawach konsumenta!

Ustawa o prawach konsumenta wdraża do polskiego porządku przepisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw konsumentów, które będą obowiązywać we wszystkich krajach UE.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta opracował specjalną witrynę internetową. Pod adresem: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl można znaleźć wszystkie informacje o zmianach. Na stronie znajdują się informacje na temat nowych przepisów oraz liczne przykłady, ilustrujące poszczególne prawa i obowiązki.

Opracowane zostały także broszury oraz ulotki, które udostępniono na tej stronie w zakładce „Do pobrania". W publikacjach tych zawarto m.in. informacje na temat rodzajów umów i wynikających z nich zobowiązań stron, a także procesu reklamacyjnego.

Dodatkowo zamieszczono formularze, z których można skorzystać np. przy odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Portal będzie stale rozbudowywany i poszerzany o kolejne treści, takie jak sekcja pytań i odpowiedzi oraz multimedia.

źródło: informacja Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta