Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Jubileuszowe impresje to tytuł wystawy, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie z okazji jubileuszu 30-lecia stowarzyszenia.

Jubileuszowe impresje Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

Przedstawia ona 29 prac (malarstwo, fotografia i haft) prezentujących potencjał artystyczny zagłębiowskich twórców. Wernisaż wystawy odbył się 14 listopada w Galerii klubu „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, gdzie ekspozycja będzie prezentowana do końca listopada w godzinach otwarcia placówki.

Spotkaniu towarzyszyła promocja publikacji Koloryt twórczej pasji. Monografia 1984-2014 inspirowanej jubileuszem stowarzyszenia. Wydawnictwo jest opracowaniem trzydziestoletniej działalności stowarzyszenia, które zawiera naukowe odniesienia do twórczości poszczególnych artystów autorstwa Eweliny Sobczyk-Podleszańskiej i Małgorzaty Malinowskiej-Klimek, historyków sztuki. Prezentowane w książce kalendarium obrazuje przynależność twórców do stowarzyszenia, ich pracę animacyjną i twórczą, która jak podkreśla Teresa Orłowska, prezes stowarzyszenia, kreuje tożsamość kulturową regionu.

Podczas otwarcia wystawy Jubileuszowe impresje twórczością literacką podzielili się także poeci stowarzyszenia oraz Miro Witek, Bożena Związek i Bożena Pudys, członkowie sekcji muzycznej. Jubileuszowe impresje, to wystawa, którą Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego kończy obchody jubileuszu.

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie