Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

W ubiegły czwartek 20 listopada po raz kolejny w Bibliotece Śląskiej zostały zorganizowane Katowickie Prezentacje Biblioteczne.

Będzińska biblioteka zaprezentowała się w Katowicach

W tym roku z okazji 100-lecia urodzin Tove Jansson motywem przewodnim święta książki dziecięcej były Muminki oraz postać ich twórczyni.

Obok wielu atrakcji przygotowanych zmyślą o młodych czytelnikach tradycją prezentacji jest promocja najlepszych bibliotek województwa śląskiego, które w pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystują ciekawe i nowatorskie pomysły. Wśród dziesięciu zaproszonych bibliotek była także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która zaprezentowała różnorodne formy działań inicjowanych w celu kształtowania wrażliwości oraz rozbudzania zainteresowań czytelniczych młodych mieszkańców Będzina.

Tegorocznym prezentacjom zorganizowanym pod hasłem "Kochamy Muminki", towarzyszyły spotkania z Maciejem Wojtyszko, Marcinem Szczygielskim i Tomaszem Raczkiem, warsztaty plastyczne, konkursy, kiermasze książek, wystawa przygotowana przez Ambasadę Finlandii i Naszą Księgarnię. Tradycyjnie wręczone zostały także coroczne nagrody "Guliwera" - czasopisma o książce dla dziecka. W tym roku statuetki odebrali: Marcin Szczygielski – pisarz, dziennikarz, grafik, autor książek i sztuk teatralnych oraz Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych.

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie