Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

„Graffity” Krzysztofa Niewiadomskiego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Będzinie w ramach współpracy przygotowały kolejną wystawę prezentowaną w Galerii Młodego Artysty będzińskiej książnicy. Tym razem jest to wystawa rysunku Krzysztofa Niewiadomskiego.

„Graffity” Krzysztofa Niewiadomskiego

Autor ma 12 lat, autyzm i niezwykłą wrażliwość. Każdy swój dzień zaczyna od rysowania, tak na dobry początek dnia. Ilustruje otaczający go świat, ludzi, zjawiska. Rysowanie to jego pasja, która umożliwia wyrażanie emocji i kontakt z bliskimi. Jest utalentowanym artystą, którego prace zachwycają kolorami oraz dbałością o detale.

„Graffity” to druga indywidualna wystawa Krzysia. W czerwcu 2013 roku jego prace prezentowane były na wystawie „Moje komiksy” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie, którego Krzyś jest uczniem. Przedstawione na wystawie w będzińskiej bibliotece rysunki to tylko wycinek prac młodego artysty, którego talent doceniło jury XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci sprawnych inaczej i specjalnej troski. Młody artysta za swoją prace wpisującą się w temat konkursu „Moje ulubione gry i zabawy” otrzymał jedną z głównych nagród, która odbierze 2 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Otwartą 25 listopada wystawę można oglądać do 8 grudnia 2014 r. w godzinach otwarcia będzińskiej biblioteki.