Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2020
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Pod tym hasłem w poniedziałek 1 grudnia 2014 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Będzinie licealiści szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Będzińskiego obchodzili Międzynarodowy Dzień walki z AIDS.

ŚWIADOMIE WYBIERAM - ŚWIADOMIE ŻYJĘ!

W ramach obchodów zorganizowano dla uczniów spotkanie interaktywne z terapeutą Śląskiego Centrum Profilaktyki Dariuszem Pietrkiem Liceum od lat realizuje program edukacyjno – profilaktyczny „ŚWIADOMIE WYBIERAM - ŚWIADOMIE ŻYJĘ", którego celem jest szeroko pojęta profilaktyka oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw młodych ludzi.

W tym roku dzięki współpracy z Wydziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Będzinie zorganizowano warsztaty dla uczniów szkół powiatowych. Dzięki staraniom III LO pozyskano liczne materiały informacyjne nt. profilaktyki przeciwdziałania HIV/AIDS z Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie, które otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania. Nauczyciele – opiekunowie otrzymali również filmy DVD przydatne do realizacji podczas zajęć profilaktycznych w szkołach. Na zakończenie spotkanie pamięci wszystkim, którzy zmagali się ze śmiertelną chorobą. jaką jest AIDS. zadedykowaliśmy piosenkę Stanisława Sojki pt. „ Tolerancja" – w wykonaniu szkolnego zespołu pod opieką Roberta Kocjana.

Agata Abram