Dzisiaj jest: 28 listopad 2021
Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Tytuł projektu

Rozwój mieszkalnictwa chronionego wraz z infrastrukturą usług społecznych na terenie Powiatu Będzińskiego.

Nazwa programu operacyjnego

Regionalny Program Operacyjny

Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Nr i nazwa priorytetu

X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna

Nr i nazwa poddziałania

10.2.1 Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne)

Źródło dofinansowania

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wartość całkowita projektu

2 285 990,03 PLN

Uzyskane dofinansowanie

1 228 322,77 PLN

Okres realizacji

08.02.2018 – 31.12.2020

Przedmiotem projektu jest przebudowa wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych istniejącego budynku znajdującego się w Będzinie przy ul. Krakowskiej 11, celem uruchamiania w nim mieszkań chronionych oraz Powiatowego Centrum Usług Społecznych.

Docelowo utworzone będą 4 mieszkania chronione, w których maksymalnie będzie mogło przebywać 17 osób. W części przeznaczonej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych utworzone będą m.in. pokoje terapeutyczne, sala konferencyjna/szkoleniowa oraz mieszkanie funkcjonujące w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Zakres prac inwestycyjnych obejmuje roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, roboty budowlane wewnątrz budynku oraz wykonanie zadaszenia, izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych, roboty związane z odwodnieniem wokół budynku, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i odgromowej, roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Projekt zakłada także zakup wyposażenia poszczególnych pomieszczeń zgodnie z ich nowym przeznaczeniem.