Dzisiaj jest: 9 grudzień 2021
Imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy

Na podstawie art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U z 2020r. poz. 1990 ze zm.)

Starosta Będziński

przeznacza do dzierżawy na okres 3 lat  część nieruchomości usytuowanej w  Siewierzu.

OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI WEDŁUG KSIĘGI WIECZYSTEJ ORAZ EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW:

Nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa położona jest w Siewierzu, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka numer 496/6, obręb Żelisławice o powierzchni całkowitej 458m2, stanowiąca użytek (B) – tereny mieszkaniowe, opisana w księdze wieczystej nr CZ1Z/00058738/5 Sądu Rejonowego w Zawierciu. Działy III i IV księgi wieczystej wolne od wpisów.

OPIS NIERUCHOMOŚCI:

Nieruchomość usytuowana jest w Żelisławicach przy ul. Przyszłości. Stanowi teren, który w części zabudowany jest budynkiem mieszkalnym, będącym własnością osób trzecich.

PRZEZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI I SPOSÓB JEJ ZAGOSPODAROWANIA:

Dla przedmiotowej nieruchomości brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – Uchwała Nr XX/158/2000 z dnia 25 kwietnia 2000r. ze zmianami przedmiotowa działka położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami.

CEL DZIERŻAWY: poprawa warunków zagospodarowania już istniejącej działki wykorzystywanej na cele rekreacyjne i mieszkaniowe.

POWIERZCHNIA DZIERŻAWY: 140m2

CZAS NA KTÓRY UMOWA DZIERŻAWY ZOSTANIE ZAWARTA:  3 lata

WYSOKOŚĆ OPŁATY Z TYTUŁU DZIERŻAWY: 1,10zł netto/m2 na m-c. Do kwoty czynszu doliczony zostanie podatek według obowiązującej stawki. Wysokość czynszu może raz w roku ulec podwyższeniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

TERMIN WNOSZENIA OPŁAT: do 25 dnia każdego miesiąca

Niniejszy wykaz podlega wywieszeniu na okres 21 dni w siedzibach Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ulicy Ignacego Krasickiego 17 (I piętro), zamieszczeniu na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.powiat.bedzin.pl. Ponadto wykaz podlega publikacji na stronie podmiotowej Wojewody Śląskiego  w Biuletynie Informacji Publicznej przez okres 21 dni.

Wywieszono………………….

Zdjęto…………………………                                                             STAROSTA BĘDZIŃSKI

SEBASTIAN SZALENIEC

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy

Starosta Będziński
przeznacza do dzierżawy na okres 3 lat  nieruchomość usytuowaną w  Będzinie.

Nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa położona jest w Będzinie, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka numer 2102/4, obręb Łagisza o powierzchni całkowitej 364m2,stanowiąca użytek (Ba) – tereny przemysłowe, opisana w księdze wieczystej nr KA1B/00030474/5 Sądu Rejonowego w Będzinie. Działy III i IV księgi wieczystej wolne od wpisów.

OPIS NIERUCHOMOŚCI:

Nieruchomość usytuowana jest w Łagiszy przy ul. Gzichowskiej, stanowi teren przemysłowy w zorganizowanej całości gospodarczej, na której prowadzona jest działalność gospodarcza.

PRZEZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI I SPOSÓB JEJ ZAGOSPODAROWANIA:

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Będzina zatwierdzonym Uchwałą Nr LIII/950/2020 rady Miejskiej Będzina z dnia 31 maja 2010r. (Dz.U woj. Śląskiego Nr 123 poz. 1974 z dnia 07 lipca 2010 roku) przedmiotowa działka przeznaczona jest pod: TEREN OBIEKTÓW PRODUKCYJNYCH, SKŁADÓW I MAGAZYNÓW ORAZ ZABUDOWY USŁUGOWEJ – symbol planu 1.P-U

CEL DZIERŻAWY: poprawa warunków zagospodarowania już istniejącej działki wykorzystywanej na cele handlowo-usługowe, przemysłowe i magazynowo-składowe.

POWIERZCHNIA DZIERŻAWY: 364 m2

CZAS NA KTÓRY UMOWA DZIERŻAWY ZOSTANIE ZAWARTA:  3 lata

WYSOKOŚĆ OPŁATY Z TYTUŁU DZIERŻAWY: 1,50zł netto/m2 na m-c. Do kwoty czynszu doliczony zostanie podatek według obowiązującej stawki. Wysokość czynszu może raz w roku ulec podwyższeniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

TERMIN WNOSZENIA OPŁAT: do 25 dnia każdego miesiąca

Wywieszono………………….

Zdjęto…………………………                                                   STAROSTA BĘDZIŃSKI

SEBASTIAN SZALENIEC